Źle dobrane ćwiczenia dla osób borykających się z bólem, z dysfunkcjami czy powracającymi kontuzjami mogą być nieefektywne lub niebezpieczne. W każdej dziedzinie potrzebna jest specjalistyczna wiedza i doświadczenie, nie wystarczy posiadać  wykształcenie w danym kierunku. Liczy się rozwój i poszerzanie swojej wiedzy poprzez odpowiednie szkolenia. Dużą odpowiedzialnością obarczony jest trener personalny. W jego przypadku liczy się nie tylko efektywność ale bezpieczeństwo wykonywanych przez pacjenta ćwiczeń.
 

Bezpieczny program ćwiczeń czyli jaki?


szkolenia fizjo rutowicz 1Każdy program ćwiczeń powinien być dostosowany indywidualnie do każdego klienta. Każdy pacjent może mieć inny rodzaj bólu, inną kontuzję dlatego tak ważne jest zapoznanie się z zagadnieniami fizjoterapii. Poszerzanie wiedzy powinno być sprawą priorytetową, gdyż dzięki niej trener jest w stanie zdecydować o prawidłowym doborze zestawu ćwiczeń.

Coraz większą popularność zyskują szkolenia medyczne, które są prowadzone przez doświadczonych i wykwalifikowanych ekspertów. Szeroka gama szkoleń pomaga zapewnić bezpieczne treningi z klientem, otrzymana wiedza może być wykorzystana do codziennej pracy, pomaga prawidłowo określić stan  sprawności fizycznej klienta, znaczenie ruchu oraz  jego wpływu na zdrowie i występujące dysfunkcje kręgosłupa, tworzenia specjalistycznych treningów dla dzieci i młodzieży, czy też pracy z bólem centralnym i mechanicznym. Szkolenie podnosi profesjonalizm wykonywanych usług, co więcej pomaga w ustaleniu odpowiedniego, indywidualnego treningu. Kierowane jest ono nie tylko do trenerów osobistych i instruktorów fitness, ale również do lekarzy, psychoterapeutów, fizjoterapeutów oraz terapeutów manualnych, pragnących poszerzyć swoje kompetencje.

Jeśli chcesz zapoznać się z ofertą naszych szkoleń zapraszamy do kontaktu.

 

KINETIC CONTROL

Szkolenie Kinetic Control - The Movement Solution to kompleksowe 15-dniowe szkolenie, które pozwoli zarówno całościowo spojrzeć na pacjenta, jak i precyzyjne określić i zdiagnozować jego problem bólowy, zastosować rozwiązanie nakierowane na reedukację niestabilnego stawu bądź automobilizację miejsca, w którym jest mniej ruchu. Uczestnictwo w szkoleniu pozwoli dokładnie zrozumieć nieprawidłowe mechanizmy wzorców ruchowych, rozpoznawać je, interpretować oraz modyfikować.

 

STAW KOLANOWY I BARKOWY

Szkolenie Badanie i fizjoterapia funkcjonalna w uszkodzeniach stawu kolanowego i barkowego pozwoli nabyć umiejętności w zakresie dokładnej diagnostyki, planowania i przeprowadzenia fizjoterapii zachowawczej i pooperacyjnej uszkodzeń stawu kolanowego oraz najczęstszych uszkodzeń obręczy barkowej.

 

SZKOLENIE FDM

Przekazanie teoretycznej oraz praktycznej wiedzy z zakresu historii FDM, anatomii i funkcji struktur powięziowych, teorii 6 dystorsji (uszkodzeń) układu powięziowego, diagnostyki FDM (mowa ciała),palpacji napięć tkankowych i rozluźniania patologicznych wzorców, najczęstszych błędów terapeutycznych, patologicznych zmian układu powięziowego, praktycznego leczenia całego narządu ruchu (w tym: kończyny górne, dolne, kręgosłup, szczęka),techniki manipulacji stawów (mobilizacja z impulsem).

 

Nazwa:
Centrum Rozwoju Społeczno-Ekonomicznego

Numer telefonu:

Szkolenia: 882 052 313
E-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miejsce organizowania szkoleń:
Cały kraj